Po zwycięstwie nad poznańskim Lechem rezultatem 3:1 Raków z Częstochowy sięgnął po Puchar Polski!

W gronie piłkarskich fanów z naszego kraju krajowe piłkarskie rozgrywki potrafią wzbudzić zróżnicowane odczucia. Przytrafić się mogą momenty, gdy mamy okazję odczuwać dumę i chcemy wspierać naszych kadrowiczów z całych swoich sił. Takich sytuacji, gdy na grę polskich drużyn piłkarskich bardzo trudno się spogląda również nie brakuje. Bez wątpienia w odniesieniu do pojedynku finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na fantastyczny pojedynek. Finałowe spotkanie w istocie było bardzo pasjonujące. Na przeciw siebie stanęły w tej chwili dwie najlepsze ekipy piłkarskie w naszym kraju, a dokładnie częstochowski Raków i poznański Lech. Te dwa zespoły piłkarskie rywalizują między sobą również o to, kto pod koniec sezonu zostanie zwycięzcom polskiej ligi w naszym kraju.

Z tego powodu stawka pojedynku o Puchar Polski na pewno była jeszcze większa. Ogranie głównego przeciwnika do tytułu mistrza w tak ważnym pojedynku to z pewnością gigantyczny cios. Oba te zespoły liczyły na zwycięstwo, ale wygrany jak zwykle mógł być wyłącznie jeden. O wiele lepszą ekipą w kontekście tego meczu był Raków Częstochowa. Gracze prowadzeni przez selekcjonera Papszuna zaprezentowali fantastyczne piłkarskie umiejętności. Pod niemal każdym elementem byli lepiej zorganizowaną drużyną od Lecha z Poznania i naprawdę ciężko nie zaakceptować tego, że zasługiwali na końcowe zwycięstwo. Końcowy wynik finałowego starcia między poznańskim Lechem, a Rakowem Częstochowa to jeden do trzech. Podczas spotkania finałowego było mnóstwo emocji, lecz gracze Rakowa Częstochowa nieustannie panowali nad sytuacją. Na prowadzenie wyszli niezwykle błyskawicznie, gdyż już w szóstej minucie i już prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. Raków strzelił drugą bramkę Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony, która umożliwiła im wyjść na kolejną część ze sporym zapasem. Zawodnicy Poznańskiego Lecha usiłowali nadrobić straty w drugich 45. minutach, jednak zdołali strzelić wyłącznie jednego gola. Kilka minut przed zakończeniem spotkania do siatki strzelili zawodnicy Rakowa Częstochowa i w taki sposób przypieczętowali swoją wygraną w finałowym spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski.